iStoma
arrow_back Înapoi la blog

19 noiembrie 2022. Ziua în care visul ”Pădurea iStoma” a devenit realitate

În data de 19 noiembrie 2022, începând cu ora 10.00, în localitatea Măgurele, zeci de parteneri și colaboratori au fost alături de echipa iStoma la prima acțiune de plantare a peste 600 de pomi fructiferi.

Ceea ce era programat să fie fie ”Pădurea iStoma” devine astfel ”Livada iStoma”. Rodul acestor pomi fructiferi, meri și peri, se va comercializa, iar fondurile obținute din această acțiune se vor canaliza spre alocarea de burse studenților la facultățile de stomatologie din țară, dotarea unităților de învățământ stomatologic din România și spre copiii orfani aflați în dificultate.

Acțiunea de plantare s-a realizat prin alocarea unei sume egale cu 10% din profitul iStoma, devenind astfel prima acțiune de acest tip, urmând ca an de an, cu ajutorul partenerilor care au susținut și susțin iStoma, Piața Stomatologică și CautDentistBun, să fie realizate noi acțiuni de acest fel.

Implicarea celor prezenți precum și a celor ce nu au reușit să ajungă, dar care au susținut în ultimii ani iStoma prin utilizarea soft-ului în cabinetele și clinicile stomatologice, este fundamentală pentru succesul unui astfel de demers, motiv pentru care întreaga echipă iStoma mulțumește tuturor pentru încrederea acordată și promite ca și pe viitor, serviciile prompte, actualizările și îmbunătățirile continue să reprezinte, ca și până acum, prioritatea de bază în activitatea sa.

Mai jos vă prezentăm câteva imagini de la acțiunea de plantare, adresându-vă invitația ca la următoarele plantări să fim din nou împreună, ajutați de copiii noștri, pentru a oferi viitorului un aer bun, curat și o șansă tuturor celor care au nevoie de sprijinul nostru.

Vă mulțumim tuturor pentru implicare!